- STOWARZYSZENIE KELNERÓW POLSKICH -

- warsztaty w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Kluczborku -

W dniu 21.05.2018r. w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Kluczborku w grupie "Pszczółki", przeprowadziłem warsztaty dla dzieci: "Savoir Vivre dla dzieci" pod patronatem Stowarzyszenia Kelnerów Polskich.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co znaczą te dwa ważne słowa oraz jakie są zasady zgodne z savoir vivre w życiu codziennym jak i w restauracji.
To moje nowe doświadczenie, ponieważ nigdy nie pracowałem w przedszkolu. Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci i jestem bardzo dumny, bo wiem, że wyniosły naprawdę wiele cennych informacji i umiejętności związanych nie tylko z dobrym manierami w życiu codziennym i w restauracji, ale również związanych z pracą kelnera.
Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak bardzo ważny jest szacunek do osób dorosłych, jak "przywołać" grzecznie kelnera w restauracji, jakie zachowania w restauracji są nieładne, w jaki sposób posługiwać się sztućcami, jak nakrywać stół. Składaliśmy wspólnie serwetki, a nawet ćwiczyliśmy umiejętność poruszania się w odpowiedni sposób z tacą wokół stołu.
Wszyscy mali uczestnicy otrzymali certyfikat poświadczający uczestnictwo w warsztatach.
Bardzo dziękuję Dyrekcji przedszkola za zaangażowanie w przygotowanie warsztatów, a dzieciom za wspaniałą, wspólną pracę.

Pozdrawiam
Jan Jakimowicz